Gabinet Dietetyczny Dietetyka i Żywienie Małgorzata Stanior

Recepcja

ul. NMP 12C

42-200 Częstochowa

info@dietetyka-stanior.pl

Telefon: +48 509 075 810

Pijmy dużo wody

Dieta latem - pamiętaj o picu wody!


Lato, wakacje, słońce, gorąc? No właśnie, upały już dają nam się we znaki, a to dopiero ich początek. O tej porze roku musimy szczególnie zadbać nie tylko o piękną opaleniznę i nieskazitelną sylwetkę na plaży, ale przede wszystkim o odpowiednie nawodnienie i odżywienie naszego organizmu. Temperatury sięgają 30 stopni, a nawet i więcej! Szukamy wszelkich sposobów, aby uchronić się przed piekącym słońcem, a każde zacienione miejsce jest dla nas jak zbawienie. Ale czy to na pewno wystarczy?

Woda w trakcie diety - Dietetyka Stanior - Dietetyk w Częstochowie

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie!


Nieodłączne atrybuty lata to oczywiście kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem, no i przede wszystkim woda. Woda to podstawa, bez niej nie powinniśmy nawet ruszyć się z domu. W takie upały tracimy więcej wody niż na co dzień, a co za tym idzie potrzeby naszego organizmu na ten jedyny słuszny napój znacząco wzrastają. Zadbajmy o nasze zdrowie, bo nikt inny tego za nas nie zrobi. Pamiętajmy, że nie wszystko co jest płynem właściwie nawadnia i gasi pragnienie!


Unikajmy słodkich, gazowanych i sztucznych napojów. Nie dość że są bardzo kaloryczne, to ze względu na swój skład obfitujący w cukry nie mają nic wspólnego z gaszeniem pragnienia, wprost przeciwnie – potęgują je! Woda niegazowana – tego nasz organizm pragnie i potrzebuje! W takie upalne dni zawsze powinniśmy mieć przy sobie butelkę wody - należy wypijać minimum 2-3 litry dziennie. Odpowiednie nawodnienie to połowa sukcesu.

Co jeść w upały?


A co z jedzeniem ? Często słyszymy i sami powtarzamy co roku te same zdanie "w taki upał nawet nie chcę mi się jeść" ale czy to dobre wyjście ? Czy nasz organizm na pewno chce tego samego? Upał odbiera nam apetyt! Za to wieczorem, kiedy robi się chłodniej i nasz organizm budzi się do życia zaczyna domagać się zwrotu energii, którą musiał wykrzesać z siebie podczas gdy my nie dostarczyliśmy mu jedzenia w ciągu całego dnia. Zapewne znacie tą historię... Wiecie jak to się często kończy? Późnym wieczorem siadamy do suto zastawionego stołu, pochłaniamy wszystko co mamy w zasięgu wzroku i... idziemy spać. Zabójstwo dla naszej figury, o którą tak długo walczyliśmy!

Jak powinna wyglądać nasza dieta w takie upalne dni? Służymy Wam pomocą - Gabinet Dietetyka i Żywienie.

Dietetyka Stanior - porady dietetyka klinicznego

Gabinet Dietetyczny Dietetyka i Żywienie 

ul. NMP 12C

(C.H. Pasaż - II piętro)

Częstochowa

Dietetyka Stanior - zdrowe odżywianie i urozmaicona dieta

tel. +48 509-075-810
e-mail: dietetyka.stanior@interia.pl

 debit-card  U nas zapłacisz kartą

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Gabinet Dietetyczny
Agencja iArt